AKTIVITY V OKOLÍ

POJĎTE NA HŘIŠTĚ

Je léto, hezky teplo, dobrá nálada? Zajděte se podívat k Boudě Malá Úpa. Za ní najdete hřiště na minigolf a velké víceúčelové hřiště na hraní tenisu, nohejbalu, fotbalu atd. Hřiště si můžete zarezervovat v půjčovně, kterou najdete nalevo od Boudy. Zde si rovnou můžete vypůjčit hole, míčky, rakety a míče. Nejen ale to! Je zde spousta dalších aktivit, které můžete zažít. Můžete si tu totiž vypůjčit také koloběžky, in-line brusle, kola atd. Čerstvou novinkou je také discgolf u hotelu Javor ve Spáleném mlýně,

LYŽE A BĚŽKY

Chcete si zalyžovat? Jít na běžky? Nebo si jen zasáňkovat? Využijte ideálních možností zdejších sjezdových či běžkařských tratí!

Nemáte lyže, snowboard, běžky anebo sáňky? Máme zde nově otevřenou půjčovnu lyžařského vybavení SkiMU AKTIV, jež nabízí nejnovější modely lyží značky Atomic.

Horkou novinkou roku 2018/19 je nejvýše položené venkovní kluziště v ČR. Samozřejmostí je půjčovna bruslí.

TÚRA NA SNĚŽKU

Pokud vám zrovna vychází pěkné počasí a máte hodně energie, kterou hodláte využít, určitě nepromeškejte šanci vyjít si na horu Sněžku. Je tu několik možností cesty. Můžete například vyjít už od Pekárny, cesta je dlouhá 7 km. Je tu ale i méně namáhavá cesta, třeba pro rodiny s menšími dětmi nebo pro kohokoliv, kdo si chce užít pořádný výhled na celé Krkonoše. Musíte se jen dostat do Pece pod Sněžkou, kde nasednete na lanovku s kabinkami, která vás doveze až na samotný vrchol Sněžky. Je tu i možnost vystoupit v půlce na Růžové hoře, odkud můžete zbytek dojít pěšky. Klikněte a můžete začít psát. Eius modi tempora incidunt ut labore et dolore.

BOWLING

Špatné počasí? Špatná nálada? Přijďte si ji osvěžit při hraní bowlingu a popřípadě se i dobře najíst! K restauraci s bowlingem půjdete svižnou chůzí okolo 4 minut (asi 200 metrů od Červené pekárny). Bowlingovou dráhu si ale musíte vždy rezervovat (na internetu najdete kontakt). 

TĚLOCVIČNA

Vedle bowlingu určitě zahlédnete velkou budovu Sport Centra. Můžete si zde zarezervovat velkou halu, squash, stolní tenis, vypůjčit elektrokola, míče, rakety atd. Je zde i posilovna a sauna, kterou ale už můžete najít i v BMU. Klikněte a můžete začít psát. 

BOBOVÁ DRÁHA

Jste už vyčerpaní? Chcete si trochu odpočinout, ale taky chcete nějakou zábavu? Určitě se nezapomeňte zajet podívat k bobové dráze v Mladých Bukách či v Peci pod Sněžkou! Jedny boby jsou maximálně pro dvě osoby, můžete si ale jízdu užít i sami. 

NÁŠ TAJNÝ TIP NA VÝLET

Když byly naše děti malé, nejoblíbenější procházka vedla do restaurace U Kostela. Dolní Malá Úpa - U Kostela je překrásné místo uvnitř národního parku, kam běžně nejezdí auta (v létě jen na povolení, v zimě potkáte jen místní na skútrech a rolbách). Příjemná cesta se dá absolvovat pěšky, v zimě na bobech, zdatnější dítka na běžkách, v létě pak na koloběžkách z půjčovny (najdete ji naproti Červené pekárně) či elektrokolech. Restaurace je přímo u krásného, nejvýše v Čechách položeného, kostela sv. Petra a Pavla. Rodiče jistě uvítají a děti budou nadšeny z velkého dětského hřiště. Zkrátka budete mít problém dostat děti z hřiště ke stolu. A že u stolu si můžete dát plno dobrot! Nabídka domácí kuchyně je výborná (krkonošské kyselo, česnečka, škvarková pomazánka, domácí houstičky, zabíjačkové dobroty, buchtičky se šodó, šišky s mákem, pečené brambory s tvarohem, husička se zelím, bábovka, koláče,...). To je jen malá část z toho, co jsme my osobně stihli ochutnat. Cesta ke kostelu Vám bude pěšky trvat maximálně hodinku a to i za předpokladu, že budete cestou trhat borůvky, házet po sobě šišky nebo se válet v závějích sněhu, podle ročního období .

GASTRONOMIE

V Úpě se jí hodně a dobře

Po aktivním pohybu musím dobít baterky a to ideálně formou dobrého jídla. Nabídka v Horní Malé Úpě je více než velká. Pro obědy nebo večeře můžete využít vynikající kuchyni v penzionu Lesní Zátiší nebo netradiční pivovarskou restauraci Pivovar Trautenberk, výbornou pizzu ochutnejte v chatě Hradečanka, skvělou polední nabídku mají také v Boudě Malá Úpa. Všechny restaurace jsou jen pár kroků od apartmánu.